To chyba najbardziej prestiżowy konkurs tego typu w kraju. W konkursie wystartował uczeń Technicznych Zakładów Naukowych: Aleksander Jędryszczak z towarzyszeniem szkolnego zespołu „Alternatywa” ( Aleksander Jędryszczak-gitara,śpiew i harmonijka ustna, Maciek Łuckiewicz- banjo oraz opiekun Grzegorz Koza-gitara) W repertuarze konkursowym znalazły się utwory do  wierszy Jana Brzechwy „Nietoperze” oraz Andrzeja Poniedzielskiego „Pamiętamy o ogrodach”. Muzykę do w/w wierszy napisał Grzegorz Koza, a aranżacja utworów była wspólnym dziełem zespołu „Alternatywa”. Jako utwór recytowany Olek przedstawił wiersz Andrzeja Waligórskiego „Zachwycenie”.

Konkurs jest wieloetapowy i żeby przejść dalej trzeba wygrać etap poprzedni. Olek wygrał etap miejski w MOPT w Dąbrowie Górniczej i etap regionalny rozgrywany na deskach teatru „Korez” w Katowicach.

Uczeń Technicznych Zakładów Naukowych zakończył udział zajmując drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich rozegranych na scenie teatru „Banialuka” w Bielsku Białej.Niestety tylko pierwsze miejsce jest premiowane udziałem w wielkim finale- czyli jak mówią sportowcy zabrakło paru milimetrów. Niewątpliwie i  tak jest to wielki sukces…dwóch chłopaków z technikum z facetem od matmy zajęło drugie miejsce w województwie w  prestiżowym konkursie poezji śpiewanej 😉