Dnia 15.02.2017, w Technicznych Zakładach Naukowych w Dąbrowie Górniczej odbył się Festiwal Zawodów. Impreza ta była adresowana do młodzieży III i IV klas ponadgimnazjalnych z Technicznych Zakładów Naukowych oraz Zespołu Szkół Technicznych.
W wydarzeniu wzięli udział następujący pracodawcy : Adient, Tauron, Zues, Zakład Energetyczny ZEN, Ananke Business Communication – grupa kapitałowa Leasing Group, Huhtamaki. Młodzież mogła również zapoznać się z ofertą szkół i uczelni wyższych: Politechnika Śląska Gliwice,Uniwersytet Ekonomiczny Katowice,Wyższa Szkoła Technologii Informacyjnej Katowice,Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy Katowice,Wyższa Szkoła Biznesu Dąbrowa Górnicza ( + Inkubator Przedsiębiorczości),Wyższa Szkoła Humanitas Sosnowiec,Śląska Wyższa Szkoła Medyczna Katowice,ŻAK. Festiwal Zawodów był miejscem spotkań z instytucjami związanymi z rynkiem pracy:Powiatowy Urząd Pracy Dąbrowa Górnicza,Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Dąbrowa Górnicza,Punkt Pośrednictwa Pracy Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza,Mobilne Centrum Informacji Zawodowej Dąbrowa Górnicza, Młodzieżowe Centrum Kariery Katowice i Będzin. Wystawcy służyli swoją wiedzą i pomocą na każdy poruszony temat przez uczniów. Kolorowe plakaty, broszury, ulotki oraz upominki – były nieodłącznym elementem tego wydarzenia. Naszym priorytetem jest uświadamianie młodych ludzi w kwestiach dalszej ścieżki edukacyno-zawodowej. Odbył się również szereg wykładów, warsztatów i prelekcji prowadzonych przez zaproszonych gości.

Tego dnia naszą szkołę odwiedzili również uczniowie dąbrowskich gimnazjów – wzięli oni udział w Festiwalu Zawodów, a także zapoznali się z ofertą edukacyjną naszej placówki. Oprócz tego, mogli zobaczyć naszą szkołę,a w najciekawsze miejsca zaprowadzili ich starsi koledzy i koleżanki z TZN. Dodatkowym atutem była promocja nowego, atrakcyjnego kierunku kształcenia w Technicznych Zakładach Naukowych – TECHNIK SZEROKOPASMOWEJ KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ, który cieszy się dużym zainteresowaniem.

Ten dzień naszych spotkań przebiegł w bardzo sympatycznej atmosferze i mamy nadzieję,że wizyta w naszej szkole wszystkim się podobała!

Do zobaczenia 26 kwietnia podczas Dni Otwartych, na rekrutacji i we wrześniu! 🙂)))